„Mistrzowskie Przeboje” – rozegrane po mistrzowsku!

2018-05-10

W dniu 9 maja 2018 r. odbył się XIV Regionalny Konkurs z Literatury Muzycznej – „Mistrzowskie Przeboje”, organizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Skarżysku-Kamiennej. Zmagania konkursowe zgromadziły uczniów ze szkół muzycznych z Warszawy, Kielc, Krakowa, Gdowa, Krzeszowic i Skarżyszka-Kamiennej. Już po raz piąty wzięli w nim udział także uczniowie naszej Szkoły. Tym razem reprezentantkami były: Klaudia Krzyszkowska, Gabriela Kwiecińska oraz Julia Żołnierczyk . Tegoroczna edycja konkursu postawiła bardzo wysokie wymagania programowe, o czym poinformowali podczas powitania uczestników sami organizatorzy. Z listy 46 utworów obejmujących epoki od baroku do współczesności, na teście fonicznym należało rozpoznać 25 przykładów. Nasze uczennice doskonale poradziły sobie z tym trudnym wyzwaniem, uzyskując wysokie punktacje, a nawet miejsce na podium – Julia Żołnierczyk, uczennica kl.4/c.4 została laureatką III miejsca. Ten sukces niezmiernie cieszy, ale nie mniejszą radością jest to, że takie konkursy, utrzymane w przyjaznej atmosferze szlachetnej rywalizacji stają się dla młodych ludzi inspiracją do podejmowania nowych wyzwań i odkryć muzycznych – a o to przecież w rozbudzaniu pasji chodzi!
Naszym zdolnym uczennicom – Juli, Gabrysi oraz Klaudii – gorąco gratulujemy zaangażowania oraz znakomitego przygotowania do konkursu, mając nadzieję, że stanie się on motywacją do podejmowania kolejnych, muzycznych wyzwań!
/Anna Kozłowska/

„Mistrzowskie Przeboje” – rozegrane po mistrzowsku!