Koncert kolęd w Gdowie

2018-01-22

21 stycznia 2018 odbył się tradycyjny Koncert Kolęd w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej.
Organizatorami tego cyklicznego wydarzenia jest Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Gdowie, Centrum Kultury w Gdowie oraz Parafia Narodzenia NMP w Gdowie.
Podczas Mszy Św. śpiewanym kolędom akompaniowała Międzyszkolna Orkiestra Dęta pod dyr. Antoniego Majerskiego.
Na koncercie obok chórów Tutte le Corde z Gdowa pod dyr. Elżbiety Gawryszewskiej oraz chóru Pevecke Sdrużeni Martinu z Czech pod dyr. Michała Zatopka zaprezentowały się połączone chóry Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce (przyg. Izabela Szota) i Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie (przyg. Elżbieta Gawryszewska), którym towarzyszyła Międzyszkolna Orkiestra Symfoniczna pod dyr. Adama Czyżowskiego.
Działalność Międzyszkolnej Orkiestry Symfonicznej koordynuje Jarosław Murzyn.
Koncert prowadziła Izabela Szota.

Międzyszkolna Orkiestra Dęta pod dyr. Antoniego Majerskiego
Międzyszkolna Orkiestra Symfoniczna pod dyr. Adama Czyżowskiego
Połączone chóry SM I st. w Wieliczce i PSM I st. w Gdowie - przyg. Izabela Szota, Elżbieta Gawryszewska
Koncert kolęd w gdowskim Sanktuarium Narodzenia NMP