Urodziny Fryderyka Chopina

Urodziny Fryderyka Chopina
Data: 
2018-03-02

W dniu 1 marca muzyczny świat obchodzi urodziny największego polskiego pianisty i kompozytora – Fryderyka Chopina. Jego nauczyciel Józef Elsner pisał, że Chopin „genialną grą na fortepianie, również przez utwory swoje, rozpoczął nową epokę dla tego instrumentu.”
Z okazji 208. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Auli Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce odbył się test wiedzy z zakresu historii fortepianu.
Celem wydarzenia było motywowanie Uczniów do utrwalenia wiadomości zdobytych podczas warsztatów z zakresu historii fortepianu i jego poprzednika klawesynu, które zostały zorganizowane 26 stycznia 2018 roku. Pytania testowe dotyczyły zarówno historii fortepianu, konstruktorów instrumentu na czele z wynalazcą Bartolomeo Cristoforim, a także elementów fortepianowego mechanizmu.
W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas fortepianu głównego i dodatkowego, także przygotowujący się do Konkursu „Piano e Forte” oraz instrumentaliści, którzy dopiero rozpoczną naukę gry na fortepianie, jako dodatkowym instrumencie. Pytania ułożyła pianistka Marta Polańska, a do testu przygotowała uczniów Anna Kozłowska. Wydarzenie zorganizowały: Marta Polańska i Anna Kozłowska.

Zdjęcia: 
Urodziny Fryderyka Chopina
Urodziny Fryderyka Chopina
Urodziny Fryderyka Chopina