Estrada Młodych Pianistów

W przepięknej Auli zabytkowego budynku "Sztygarówka" Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce w sobotę, 3 listopada 2018 roku odbył się Koncert z cyklu "Estrada Młodych Pianistów" zorganizowany przez Stowarzyszenie artystyczne "Face of Music". Stowarzyszenie realizuje projekt od 2016 roku, a jego celem jest promowanie młodych pianistów, nagrodzenie ich pracy, motywacja do dalszego rozwoju artystycznego oraz integrowanie środowiska pianistycznego.

Estrada Młodych Pianistów gości w różnych salach koncertowych Małopolski. Dotychczas w ramach wydarzenia wystąpiło ponad 50 młodych pianistów z województwa małopolskiego.

W sobotnie popołudnie zagrali uczniowie ze szkół muzycznych z Gdowa, Sobolowa, Domosławic, Krakowa (ZPSM im. M. Karłowicza) oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce, który reprezentowali:
Marcelina Kania i Maria Kolary z klasy Izabeli Grzybek,
Judyta Pazgan z klasy Agnieszki Korczyńskiej,
Karolina Rudkowska z klasy Marty Polańskiej,
Jakub Gałek z klasy Beaty Rzyman,
Hanna Stan z klasy Izabeli Seweryn.

Koncert poprowadził Prezes Stowarzyszenia Artystycznego „Face of Music” Marcin Szlachta, który wyraził wdzięczność Pani Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce Izabeli Szocie za współpracę przy organizacji „Estrady Młodych Pianistów”. Wydarzenie zakończyła sesja zdjęciowa oraz podpisywanie plakatu przez młodych artystów.

 

Zdjęcia