Korzystajmy z Internetu w sposób mądry!

W dniach 12-13 listopada 2020 roku w naszej Szkole odbywały się Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego.
Podczas zajęć online uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami wspólnie zastanawiali się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

To współczesne źródło wiedzy na trwale wpisało się w otaczającą nas rzeczywistość. Szczególnie dzisiaj – w czasach zdominowanych przez pandemię – zasoby internetowe oraz możliwości kontaktowania się na odległość, jakie daje nam sieć, sprawiają, że to właśnie „tam” spędzamy większość naszego czasu. Niestety, nieograniczona przestrzeń internetowa może być dla dzieci i młodzieży także zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej czujności, a także ograniczonego zaufania do poznawanych w sieci osób oraz informacji.
Zachęcamy do zapoznania się z wynikami dyskusji prowadzonych w klasie trzeciej cyklu sześcioletniego i pamiętajmy -
Korzystajmy z Internetu w sposób mądry!

/Anna Taboła/