Najlepsi Uczniowie 2019/2020

Rok szkolny 2019/2020 był nietypowy. Koronawirus, który opanował świat zmusił nas do zamknięcia szkół i prowadzenia zajęć poprzez internet i telefon.
Mimo nowej rzeczywistości, która z pewnością dla Wszystkich stanowiła nie lada wyzwanie, uczniowie osiągnęli znakomite wyniki.
Najlepsi uczniowie szkół prowadzonych przez Gminę Wieliczka otrzymali Listy Gratulacyjne Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.

Najlepszą uczennicą Szkoły Muzycznej I stopnia została Maria Kolary, uczennica klasy szóstej cyklu 6-letniego, ucząca się w klasie fortepianu Izabeli Grzybek. 
Do Jej najważniejszych osiągnięć należą:
I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki Słowiańskiej (Ostrava/Czechy, listopad 2019),
I nagroda w IV Danubia Talents, International Music Competition (Budapeszt/Węgry, październik 2019),
II nagroda w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Tuchów, styczeń 2020),
III nagroda w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Trzciana, grudzień 2019),
wyróżnienie w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Libiąż, styczeń 2020).

Najlepszym uczniem Szkoły Muzycznej II stopnia został Kacper Ćwiek, uczeń drugiej klasy, specjalności Instrumentalistyka, z klasy akordeonu Oskara Guta.
Jego osiągnięcia to:
I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej "Srebrna Szybka" / CEA (Kraków, styczeń 2020),
I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym (Bielsko-Biała, listopad 2019),
II nagroda w III Konkursie Pianistycznym "Piano e Forte" (Wieliczka, marzec 2020) w kat. fortepian obowiązkowy (przyg. Agnieszka Korczyńska),
III nagroda w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Trzciana, grudzień 2019) w kat. fortepian obowiązkowy (przyg. Agnieszka Korczyńska).

I tak nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i WAKACJE!

Zdjęcia