Pożegnanie uczniów kończących Szkołę Muzyczną I stopnia

24 czerwca pożegnaliśmy uczniów kończących Szkołę Muzyczną I stopnia. Uroczystość, ze względu na bezpieczeństwo uczniów, przeprowadzono w dwóch turach: pierwsza dla cyklu 6-letniego, druga - dla cyklu 4-letniego.
Aulę "Sztygarówka" wypełniły dźwięki fortepianu, skrzypiec, fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki i perkusji.
Każdy uczeń otrzymał mały upominek.

W mieniu Rodziców głos zabrała Pani Beata Górska:
"Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznania, próbowania, działania" (Beverly Conklin)

Szanowna Pani Dyrektor, drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły,
W imieniu wszystkich Dyplomantów oraz Rodziców DZIĘKUJĘ.
Dziękujemy za umiejętność gry na instrumencie,
za zgłębianie tajemnic teorii muzyki,
za uśmiech, dobre słowo,
za zachętę do pracy w trudnych chwilach
i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu w czym nasze Dzieci są najlepsze
i przekonywaniu nas, że mogą więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie, że nasze Dzieci są ważne i się liczą,
za słowa Pani Dyrektor, że talent to tylko mały procent,
reszta to wytrwałość i ciężka praca oraz że dzień bez instrumentu to dzień stracony,
Za przełamywanie strachu, ograniczeń, lęków,
za budowanie wiary w swoje możliwości,
za hartowanie emocji i charakteru,
za to, że mogliśmy zawsze na Państwa liczyć.
za wszystkie muzyczne dni nauki, które wniosły w nasze życie tak wiele radości...
Dla niektórych ta przygoda muzyczna właśnie się kończy - chociaż kto wie co przyniesie przyszłość... ?
Dla innych jest początkiem wprowadzającym w świat muzyki.
Za ogrom pracy, za pomoc w ukształtowaniu naszych Dzieci - niektóre z Nich spędziły tu połowę swojego życia.
Za to Wszystko - Dziękujemy!

Drodzy Absolwenci,
Choć wczorajszy dzień był ostatnim w Zespole Szkół Muzycznych w Wieliczce, to pamiętajcie, że zawsze jesteście tu mile widziani.
Zapraszamy do grania w szkolnych orkiestrach, zespołach i śpiewania w chórze.