Ślubowanie uczniów klas pierwszych

30 października 2018 roku w Auli Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia.

Uczniowie klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę we wrześniu w Szkole Muzycznej I stopnia przybyli na to podniosłe wydarzenie wraz z rodzicami i nauczycielami. Wydarzenie wyjątkowe, gdyż odbyło się po raz pierwszy w nowo otrzymanym przez szkołę, pięknym zabytkowych budynku "Sztygarówki", a także w nowej strukturze organizacyjnej - rozpoczynającym od września swoją działalność Zespole Szkół Muzycznych, w skład którego wchodzą Szkoła Muzyczna I stopnia i Szkoła Muzyczna II stopnia.

W krótkim koncercie przygotowanym pod czujnym okiem Pani Anny Taboły i Pani Barbary Marii Dukały, pierwszoklasiści zaprezentowali efekty swojej dwumiesięcznej pracy. Śpiewając, tańcząc i grając na instrumentach perkusyjnych wprowadzili w zachwyt publiczność.

Bardzo ciepłe słowa do uczniów rozpoczynających swoją przygodę z muzyką skierowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Klaudia Krzyszkowska, która także przygotowała dla swoich młodszych kolegów niespodziankę - wiersz o szkole, w której będą poznawać tajniki sztuki muzycznej.  

Potem nadeszła uroczysta chwila ślubowania i pasowawania na ucznia Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce przez Dyrektor Izabelę Szota. Każdy pierwszoklasista otrzymał także niezbędnik ucznia szkoły muzycznej - zeszyt nutowy oraz ołówek z gumką. 

Zdjęcia