Sukces Kacpra Ćwieka

Kacper Ćwiek, uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia z klasy akordeonu Oskara Guta, został wyróżniony podczas XXI Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych "Sanok 2021", które odbywały się w dniach 21-23.10.2021 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku.
Biorąc pod uwagę fakt, iż jest to jedyny w bieżącym roku szkolnym międzynarodowy konkurs akordeonowy organizowany i firmowany przez CEA, sukces ten smakuje zupełnie wyjątkowo.
Jury oceniające Kacpra składało się z wytrawnych i bardzo wymagających Artystów Akordeonistów co dodatkowo uskrzydla. Byli to: prof. dr hab. Klaudiusz Baran/UMFC Warszawa (Rektor UMFC), prof. dr hab. Elżbieta Rosińska/AM Gdańsk, prof. dr hab. Jerzy Kaszuba/AM Bydgoszcz, prof. dr hab. Paweł Paluch/AM Kraków, dr Janusz Pater/AM Kraków.
W kategorii wiekowej Kacpra wystąpił reprezentant Akademii Muzycznej w Katowicach, który także otrzymał wyróżnienie, a punktacja Kacpra była bardzo zbliżona do punktacji wspomnianego Kolegi, bezpośrednio za którym uplasował się Kacper.

/Oskar Gut/