VI Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy - koncert laureatów

16 listopada 2018 r. zakończył się ogłoszeniem wyników, wręczeniem nagród i wyróżnień oraz koncertem laureatów VI Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy MOTION  MUSIC FESTIVAL dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, organizowany przez współpracujące ze sobą szkoły: Szkołę Muzyczną I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu oraz Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce. Chęć wzięcia udziału w konkursie zgłosiło 51 uczestników z  23 polskich szkół muzycznych I stopnia (Bochnia, Czasław, Dobczyce, Dobra, Garwolin, Kielce, Korzenna, Kraków - 2 szkoły, Lubartów, Lublin, Myślenice, Niedźwiedź, Nowy Sącz, Nowy Targ, Oświęcim, Skawina, Sobolów, Stalowa Wola, Świątniki Górne, Tarnobrzeg, Tuchów, Wieliczka). Do przesłuchań zgłosili się wszyscy uczestnicy.

Jury w składzie:

prof. zw. dr hab. Bogdan Dowlasz (Łódź) - przewodniczący

prof. dr hab. Elwira Śliwkiewicz-Cisak (Lublin)

dr hab. prof. UR – Paweł Paluch (Kraków, Rzeszów)

przyznało nagrody i wyróżnienia - patrz zakładka "Motion Music Festival - Laureaci"

Wielicką Szkołę reprezentowało Trio akordeonowe przygotowane przez Oskara Guta, które zajęło I miejsce w swojej kategorii, a także I miejsce przyznane przez Artystów Motion Trio: Janusza Wojtarowicza, Pawła Baranka i Marcina Gałażyna.

Podsumowania konkursu dokonał prof. Bogdan Dowlasz - przewodniczący Jury, który docenił dobre przygotowanie warsztatowe uczniów, jak również interesujący dobór repertuaru. Pogratulował organizatorom kontynuowania, z ogromnym sukcesem, idei współdziałania młodych muzyków - uczniów klas akordeonu, ze światowej klasy Artystami z zespołu Motion Trio, co stanowi wyjątkową formę motywacji do dalszych działań artystycznych. Zauważył i podkreślił wzorcowy przykład współpracy między szkołami muzycznymi - Szkołą Muzyczną I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu i Zespołem Szkół Muzycznych w Wieliczce, jaki stworzyły Panie Beata Miętka (Dyrektor SM I st. w Czasławiu) i Izabela Szota (Dyrektor ZSM w Wieliczce), co zaowocowało po raz kolejny znakomitymi wynikami.

Jurorzy dziękując organizatorom za znakomitą organizację i stworzenie sprzyjającej uczestnikom, życzliwej atmosfery, wyrazili nadzieję na kontynuację tego wspaniałego przedsięwzięcia w kolejnych edycjach.