VIII Małopolski Konkurs Zespolów Kameralnych

26 kwietnia 2019 r. w Auli Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce miały miejsce przesłuchania VIII Małopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych, zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Gdowie, Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce, Szkołę Muzyczną I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu oraz Szkołę Muzyczną I stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego w Krakowie.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

Artur Kozioł – Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka,
Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów,

Wacław Żarski - Wójt Gminy Raciechowice.

Jury w składzie: Ewa Jarguz (przewodnicząca), Barbara Toffel, Katarzyna Słowiak, Antoni Majerski i Dominik Borek, przesłuchało 54 zespoły (155 uczniów) z 19 szkół muzycznych I stopnia (Będzin, Bibice, Chrzanów, Czasław, Dobczyce, Dobra, Gdów, Kraków – 4 szkoły, Limanowa, Łącko, Olkusz, Pałecznica, Skawina, Świątniki Górne, Trzciana, Wieliczka).

O bardzo dobrym przygotowaniu uczniów świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, które wręczono podczas koncertu laureatów 29 kwietnia w Auli SM I st. im. Mjr. H. H. Baranowskiego w Krakowie.
Wielicką szkołę reprezentowało 8 zespołów (19 uczniów). 6 z nich zostało laureatami:

duet: Michał Pazgan (klasa skrzypiec Anny Kozłowskiej), Judyta Pazgan (klasa fortepianu Agnieszki Korczyńskiej – I miejsce,
duet: Dobrosława Zając (klasa skrzypiec Marii Sobeńko), Weronika Pazgan (klasa fortepianu Agnieszki Korczyńskiej) – III miejsce,
trio perkusyjne: Jakub Bystrowski, Dominik Gumuła, Milan Michaliszyn (klasa Artura Ciborowskiego) – III miejsce,
duet fortepianowy: Nataniel Kokosza, Maciej Kaja (klasa Sandry Delong-Kiełbińskiej) - wyróżnienie,
duet: Mateusz Uzar (klasa puzonu Arkadiusza Bały), Maria Urbanek (klasa fortepianu Agnieszki Korczyńskiej) - wyróżnienie,
kwartet klarnetowy: Zuzanna Kowalczyk, Emilia Janas, Dominika Kozioł, Weronika Knapik (klasa Antoniego Majerskiego i Pawła Pazgana) – wyróżnienie.