O konkursie "Czerwcowe dźwiękobranie"

Szanowni Państwo,
 
Już po raz drugi Szkoła Muzyczna I stopnia w Wieliczce ma zaszczyt zaprosić Państwa na „Czerwcowe dźwiękobranie” – Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny.
 
Ubiegłoroczna, I edycja konkursu o zasięgu ponadregionalnym, stanowiła dla nas prawdziwe Święto Muzyki, obfitując we wspaniałe interpretacje młodych, znakomicie zapowiadających się pianistów. Imprezę uświetniły warsztaty pokonkursowe.
 
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Czerwcowe dźwiękobranie” została zaplanowana na przełom maja i czerwca (29 maja – 1 czerwca) 2014 roku. I tym razem znajdzie się czas na refleksję z udziałem uczestników, pedagogów i jurorów w formie warsztatów pianistycznych.
Do udziału w imprezie serdecznie zapraszamy uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia (klasy III – VI) oraz szkół muzycznych II stopnia (klasy I – III).

W jury konkursu zasiądą znakomici pianiści i pedagodzy:
prof. Monika Sikorska – Wojtacha (AM w Katowicach),
prof. Andrzej Pikul (AM w Krakowie)
mgr Sławomir Zubrzycki (POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie).
 
„Czerwcowe dźwiękobranie” jest okazją do spotkania młodych adeptów sztuki pianistycznej, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Jego głównym celem jest promocja młodych, utalentowanych wykonawców oraz upowszechnianie muzyki XX i XXI wieku. Ponadto stanowi okazję do wymiany doświadczeń, rozwijania umiejętności i obcowania z muzyką w rozmaitych odcieniach, począwszy od baroku po współczesność.
 

Organizatorzy informują o obowiązku posiadania oryginalnych wydań materiałów nutowych utworów przedstawionych
w programie Konkursu.

 
Zapraszamy serdecznie, życząc wielu sukcesów i satysfakcji.

 
Kontakt w sprawie prób akustycznych:
Maria Wosiek - maria.wosiek@gmail.com  

 
Kontakt w sprawach organizacyjnych:
Izabela Grzybek - tel. +48 501 507 454
Olga Mytnik - tel. +48 508 733 492