Wielicka Kampania Pomarańczowej Wstążki - warsztaty

14 listopada, w samym środku jesieni, nasza szkoła zakwitła w kolorze pomarańczowym - witalnym, radosnym, pełnym słońca i ciepła... Wszystko to za sprawą Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki i zorganizowanych w jej ramach warsztatów, poprowadzonych przez Pracowników Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Słuchając bajki o słoniu Elmerze - bohaterze i symbolu Kampanii, przekonaliśmy się, że piękno tkwi w różnorodności oraz że nigdy nie należy wahać się prosić o pomoc, gdy my sami lub nasi bliscy, czy koledzy będący częścią społeczności szkolnej jesteśmy w potrzebie. Od dzisiaj, w skrzynkach "REAGUJ", umiejscowionych w obu budynkach szkoły będzie można anonimowo zamieścić informację, o tym, że coś nas boli, dotyka lub że zaobserwowaliśmy, że ktoś z naszego otoczenia doznaje krzywdy... Pamiętajmy, razem możemy urosnąć w moc, której nie da się pokonać, a klucze do naszych wewnętrznych mocy, nosimy w sobie - trzeba ich tylko użyć!